Pobyt

Prečo je výhodnejšie si dovolenkový dom prenajať ako ho kúpiť?

Booking.com
Booking.com

Po niekoľkých pobytoch, užívaní si všetkého pokoja a domáceho luxusu, ktorý dovolenkový dom ponúka, môže byť lákavé kúpiť si aj vlastný. Chápem ten pocit, ale keď urobíte krok späť, porozmýšľate a pozriete sa na fakty, uvidíte, že prenájom dovolenkového domu má výhody, ktoré po kúpe domu zmiznú.

Jednou z hlavných výhod prenájmu dovolenkového domu je, že si môžete užiť všetok luxus dovolenkového domu bez všetkých problémov a údržby. Keď vlastníte dovolenkový dom, tak ako pri každej inej nehnuteľnosti, musíte riešiť údržbu a starostlivosť oň, ktorá je nielen časovo a finančne náročná, ale môže byť aj zložitá, ak nebývate v blízkosti. S prenájmom dovolenkového domu získate všetok luxus a relax – mínus stres a zodpovednosť za údržbu.

Ďalšou z hlavných výhod prenájmu oproti vlastníctvu je, že nájomcovia nemusia platiť dane z nehnuteľností, ktoré môžu byť pre majiteľov domov veľkou záťažou.

Hodnoty nehnuteľností stúpajú a klesajú. Aj keď to môže ovplyvniť vlastníkov domov vo veľkom, prenajímateľov to ovplyvňuje podstatne menej, ak vôbec.

Náklady na kúpu samotného rekreačného domu sú veľkou nevýhodou, ktorú treba zvážiť. Platba za dve nehnuteľnosti môže stáť veľa a kúpa dovolenkového domu môže byť rizikom na našom často nestabilnom trhu s bývaním. Keď si prenajmete dovolenkový dom, nemáte žiadne z týchto starostí a môžete sa sústrediť na to, aby ste z krásneho domu vyťažili maximum a užili si dovolenku.

S dovolenkovým prenájmom môžete byť flexibilnejší, nemusíte sa zakaždým vracať na to isté miesto, môžete si vybrať rôzne lokality a pritom mať stále rovnaký domáci komfort na každom mieste.

Tak ako ste sa rozhodli? Kúpa či prenájom? Mne teda z vyššie uvedeného vyplýva, že kúpa dovolenkového domu nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad môže zdať.Prečo by ste mali začať s glampingom?

Booking.com Booking.com Glamping sa stáva čoraz populárnejší, keďže čoraz viac z nás vyhľadáva tiché radosti prírody. Ale čo to slovo vôbec znamená? Pomenovanie glamping pochádza z anglického názvu glamorous camping, čo znamená luxusné kempovanie. Očarujúcejšia forma kempingu, ktorá ponúka služby, vybavenie v štýle rezortu v prírodnom prostredí, a ktorá má zároveň niekoľko výhod, ktoré si hneď uvedieme. Krásne [...]

Ubytovanie a ryokan- nezabudnuteľný zážitok kultúry

Booking.com Booking.com Net lepšieho spôsobu ubytovania ako tradičný ryokan. Hlavne vtedy, ak ste sa vybrali spoznávať krajinu vychádzajúceho slnka a túžite zažiť pravú japonskú atmosféru. Čo je to ryokan? Ryokany sú tradičné japonské hostince, kde cestujúci môžu zažiť autentickú japonskú kultúru. Začína sa pri príchode, keď vymeníte topánky a oblečenie za papuče a pohodlný župan [...]

4 výhody horskej dovolenky

Booking.com Booking.com Bývanie v horách má čaro, aké len tak v meste alebo na predmestí nenájdete. Rastliny a zvieratá žijú oveľa voľnejšie v lesoch, kde je populácia menej hustá a je tu podstatne menej budov. A prebudenie sa na sviežom horskom vzduchu alebo spánok pod veľkou a tichou oblohou, je niečo báječné. Poďme sa spolu pozrieť na [...]

Neváhajte sa ubytovať v moteli

Booking.com Booking.com Motel je slovo odvodené od výrazu „hotel pre motoristov“. Tento výraz sa používal na označenie, kedy motel poskytuje dostatok parkovacích miest. Je to užitočné najmä pre ľudí, ktorí často cestujú na veľké vzdialenosti po hlavných diaľniciach a medzištátnych systémoch. Spočiatku mali motelové izby dvere, ktoré smerovali k parkovisku, takže príchod a odchod bol [...]

social position

Share this post