Pobyt

Glamping

Prečo by ste mali začať s glampingom?

Booking.com
Booking.com

Glamping sa stáva čoraz populárnejší, keďže čoraz viac z nás vyhľadáva tiché radosti prírody. Ale čo to slovo vôbec znamená?

Pomenovanie glamping pochádza z anglického názvu glamorous camping, čo znamená luxusné kempovanie. Očarujúcejšia forma kempingu, ktorá ponúka služby, vybavenie v štýle rezortu v prírodnom prostredí, a ktorá má zároveň niekoľko výhod, ktoré si hneď uvedieme.

Krásne miesta

Ak ste odolali myšlienke kempovania, pretože uprednostňujete luxus hotela, možno sa vám zapáči myšlienka glampingu. Pýtate sa prečo? Môžete zažiť prírodu spôsobom, ktorý vám hotel nikdy nemôže poskytnúť.

Pohodlie a to najlepšie z oboch svetov

Jednou z najväčších atrakcií glampingu je mať všetky vymoženosti domova a pritom byť stále v srdci prírody. Radi spíte v  plyšovej vyvýšenej posteli? Väčšina ľudí áno a aj keď bývate v stane alebo chatke len pár metrov od prírody, pohodlný nočný spánok vám ráno dodá energiu navyše, aby ste videli a zažili divočinu okolo vás.

  • Znižujete svoju ekologickú stopu
  • Príroda

Príležitosť byť v prírode je často tým najpádnejším dôvodom, prečo by ste si mali vybrať glamping. S toľkými technológiami prepletenými v našich životoch, od mobilov až po inteligentné domácnosti, sa môžete cítiť v jednom kolotoči a práve spojenie s prírodou a zbavenie sa zhonu moderného života je liek na stereotyp. Kempovanie a pobyt vonku vám dáva pocit slobody, ktorý pri iných dovolenkách nenájdete.

Skvostné výhľady

Glamping je miesto, kde sa drsná, krásna príroda stretáva s luxusným vybavením. Ak váš zoznam dovolenkových potrieb zahŕňa skutočný matrac, tečúcu vodu a toaletu, tak táto forma kempovania bude pre vás ideálna.Ubytovanie posteľ a raňajky alebo aj Bed and Breakfast (B&B)

Booking.com Booking.com BB ubytovanie je lacnejšie ako hotelové. Vďaka tomu sa oplatí a spríjemní váš pobyt. Aký je typ ubytovania Bed and Breakfast? A ako sa líši od hotela? To všetko a ešte viac nájdete práve tu. Aký typ ubytovania je nocľah s raňajkami? Ubytovanie s raňajkami, tiež nazývané B&B, možno vo všeobecnosti definovať ako nezávislé malé nehnuteľnosti, [...]

Neváhajte sa ubytovať v moteli

Booking.com Booking.com Motel je slovo odvodené od výrazu „hotel pre motoristov“. Tento výraz sa používal na označenie, kedy motel poskytuje dostatok parkovacích miest. Je to užitočné najmä pre ľudí, ktorí často cestujú na veľké vzdialenosti po hlavných diaľniciach a medzištátnych systémoch. Spočiatku mali motelové izby dvere, ktoré smerovali k parkovisku, takže príchod a odchod bol [...]

Prečo je výhodnejšie si dovolenkový dom prenajať ako ho kúpiť?

Booking.com Booking.com Po niekoľkých pobytoch, užívaní si všetkého pokoja a domáceho luxusu, ktorý dovolenkový dom ponúka, môže byť lákavé kúpiť si aj vlastný. Chápem ten pocit, ale keď urobíte krok späť, porozmýšľate a pozriete sa na fakty, uvidíte, že prenájom dovolenkového domu má výhody, ktoré po kúpe domu zmiznú. Jednou z hlavných výhod prenájmu dovolenkového domu [...]

3 dôvody, prečo je pobyt v apartmáne skvelý nápad

Booking.com Booking.com Apartmánový dom je typ turistického ubytovania, ktorý spája komfort izby so službami v hotelovom štýle. Obľubujú ho najmä ľudia, ktorí potrebujú ubytovanie na niekoľko dní, týždňov či dokonca mesiacov. Ak ešte nie ste presvedčení a preto ste si otvorili tento článok, tak tu sú tri dôvody, prečo by ste s ubytovaním v apartmáne už [...]

social position

Share this post