Ubytovanie a ryokan- nezabudnuteľný zážitok kultúry

Booking.com
Booking.com

Net lepšieho spôsobu ubytovania ako tradičný ryokan. Hlavne vtedy, ak ste sa vybrali spoznávať krajinu vychádzajúceho slnka a túžite zažiť pravú japonskú atmosféru.
Čo je to ryokan?
Ryokany sú tradičné japonské hostince, kde cestujúci môžu zažiť autentickú japonskú kultúru. Začína sa pri príchode, keď vymeníte topánky a oblečenie za papuče a pohodlný župan yukata. Oddýchnite si pri zelenom čaji v miestnosti na tatami, namočte sa do onsenu (horúcich prameňov) a vychutnajte si sezónnu kuchyňu kaiseki.
Tieto typicky stroho, no príjemne zariadené príbytky sú známe v krajine už od 8. storočia. Mnohé sa od doby svojho vytvorenie veľmi nezmenili, a preto sú skvelou kultúrnou možnosťou pre turistov. Síce, ich objavíte skôr v menších mestách, v horách, či v prímorských oblastiach, než vo veľkých metropolách, pretože tradičné ryokany už nahradili skôr moderné hotely. Ryokany vznikali najčastejšie pri termálnych prameňoch a takmer každý má svoj vlastný onsen.
Onsen
Termálny prameň, ktorý je súčasťou takmer každého komplexu ryokanov. Obyčajne máva teplotu okolo 40˚C.
Aký je rozdiel medzi ryokanom a hotelom?
Inými slovami, zhruba povedané, ryokan je zariadenie s hlavnou časťou „spanie na futone v japonskom type izby Tatami“.
Hotel je zariadenie s hlavnou časťou „spanie na posteli v západnom type izby“. V mnohých ryokanoch sa musíte pri vchode vyzuť a prezuť do izbovej obuvi, ako sú papuče.
Japonci sú nesmierne striktní v dodržiavaní pravidiel vo svojej kultúre, a preto sa môžete cítiť trochu zvláštne.
Čo robíte v ryokane?
Jednou z najobľúbenejších vecí v ryokane je dopriať si horúci kúpeľ a ryokan je často hrdý na svoje krásne kúpaliská a kúpele. Niekedy ryokan máva aj pekné veľké vane, aj keď sú naplnené obyčajnou vodou.
Japonská kultúra
Stretnete sa tu s pravou japonskou kultúrou. Ryokan nie je len miesto na prenocovanie ale aj veľký kultúrny a relaxačný zážitok. Mimo to, už pri vstupe na recepciu budú mať pre vás pripravené papučky na prezutie. Keďže Japonci sa vždy vyzúvajú, ak vchádzajú do obytných priestorov. Recepční vás privítajú v krásnom kimone, vybavia s vami všetky povinné veci v check-ingu a ukážu vám Ryokan.
Takže, ak ešte stále váhate alebo premýšľate nad ubytovaním v Ryokane, tak choďte do toho. Určite sa to oplatí. Dôkazom sú milióny nadšencov, ktorí zažili skvelý kultúrny zážitok, na ktorý dodnes spomínajú. A predsa, spomienky s vami zostanú navždy.Ubytovanie posteľ a raňajky alebo aj Bed and Breakfast (B&B)

Booking.com Booking.com BB ubytovanie je lacnejšie ako hotelové. Vďaka tomu sa oplatí a spríjemní váš pobyt. Aký je typ ubytovania Bed and Breakfast? A ako sa líši od hotela? To všetko a ešte viac nájdete práve tu. Aký typ ubytovania je nocľah s raňajkami? Ubytovanie s raňajkami, tiež nazývané B&B, možno vo všeobecnosti definovať ako nezávislé malé nehnuteľnosti, [...]

Prečo je výhodnejšie sa ubytovať v hoteli?

Booking.com Booking.com Ako človeka, ktorý má rád cestovanie, je pre mňa ubytovanie často veľkým problémom, keď sa ocitnem v inom meste, ako je moje rodné. Keď sa rozhodnete cestovať, či už súkromne alebo pracovne, hlavnou vecou, ​​na ktorú sa zameriate  je výber ubytovania. Vždy vám zostávajú možnosti ako hotel, motel, botel, penzión, apartmánový dom, turistická [...]

Prečo je výhodnejšie si dovolenkový dom prenajať ako ho kúpiť?

Booking.com Booking.com Po niekoľkých pobytoch, užívaní si všetkého pokoja a domáceho luxusu, ktorý dovolenkový dom ponúka, môže byť lákavé kúpiť si aj vlastný. Chápem ten pocit, ale keď urobíte krok späť, porozmýšľate a pozriete sa na fakty, uvidíte, že prenájom dovolenkového domu má výhody, ktoré po kúpe domu zmiznú. Jednou z hlavných výhod prenájmu dovolenkového domu [...]

Prečo si ľudia vyberajú rezorty pred inými možnosťami?

Booking.com Booking.com Ak ste ešte nikdy v rezorte nestrávili voľné chvíle, určite by ste to mali zvážiť pri svojej ďalšej dovolenke. Existuje mnoho dôvodov, prečo ľudia uprednostňujú toto zariadenie pred ostatnými typmi ubytovania. Napríklad, cena môže byť rovnaká alebo v niekoľkých prípadoch menšia ako v hoteli. Rezorty ponúkajú niekoľko ďalších výhod, ktoré sú mimoriadne príťažlivé, avšak ja sa [...]

Read more...

Ubytovanie posteľ a raňajky alebo aj Bed and Breakfast (B&B)

Booking.com
Booking.com

BB ubytovanie je lacnejšie ako hotelové. Vďaka tomu sa oplatí a spríjemní váš pobyt. Aký je typ ubytovania Bed and Breakfast? A ako sa líši od hotela? To všetko a ešte viac nájdete práve tu.

Aký typ ubytovania je nocľah s raňajkami?

Ubytovanie s raňajkami, tiež nazývané B&B, možno vo všeobecnosti definovať ako nezávislé malé nehnuteľnosti, ktoré ponúkajú nocľah a raňajky v domácom prostredí. Na rozdiel od „rovnakosti“ v moteli alebo hoteli sú penzióny typu B&B jedinečnými nehnuteľnosťami, vďaka ktorým ušetríte a získate rodinnú atmosféru.

Čo znamená hotel s raňajkami?

Nocľah s raňajkami ponúka izbu na noc a ranné jedlo za zahrnutú cenu.

Ako sa nocľah s raňajkami líši od hotela?

 • Hotely sú zvyčajne reťazce, ktoré vlastnia väčšie konglomerácie
 • B & B sú zvyčajne nezávisle vlastnené
 • Hotely ponúkajú sterilný sortiment raňajkových jedál (cereálie, chlieb, džúsy)
 • B & B ponúkajú jedlá varené majiteľmi, ktoré sú skôr neformálne, aj keď gurmánskej kvality

Aký je príklad ubytovania s raňajkami?

Príklady ubytovania s raňajkami nájdete na našej stránke: www.booking.ermineheraldry.com

Výhody ubytovania s raňajkami

 • Miestne rady a odporúčania
 • Stretávanie nových ľudí
 • Personalizovaný zážitok
 • Vynikajúce domáce raňajky každé ráno
 • Blízka štvrť
 • Štruktúrované prostredie

Kladov je veľa:

 • stretnete rôznych ľudí
 • vyhnete sa každodennému dochádzaniu
 • môžete bývať tam, kde pracujete a zároveň minimalizovať svoje domáce výdavky
 • mimo sezóny môžete mať cenné voľno

Pobyt v nocľahárni s raňajkami vám poskytne obrovskú úsporu peňazí za dovolenku. Dostanete jedlo a celý rad zariadení, ako je bezplatné Wi-Fi, parkovanie zadarmo a zľavy v miestnych atrakciách, ktoré môžu byť pri pobyte v iných hoteloch alebo rezortoch platené navyše.Read more...

Neváhajte sa ubytovať v moteli

Booking.com
Booking.com

Motel je slovo odvodené od výrazu „hotel pre motoristov“. Tento výraz sa používal na označenie, kedy motel poskytuje dostatok parkovacích miest. Je to užitočné najmä pre ľudí, ktorí často cestujú na veľké vzdialenosti po hlavných diaľniciach a medzištátnych systémoch. Spočiatku mali motelové izby dvere, ktoré smerovali k parkovisku, takže príchod a odchod bol obzvlášť jednoduchý. Dnes to tak môže byť, ale aj nemusí, keďže niektoré motely už majú dvere obrátené dovnútra, ktoré sa spájajú so spoločnými priestormi.

V moteloch môže alebo nemusí byť k dispozícii izbová služba. Mnohé motely však ponúkajú bezplatné „kontinentálne“ raňajky – to je ľahké ranné jedlo z cereálií, raňajkového chleba, ovocia, džúsov, kávy a čaju. Motely sú lacnejšie ako hotely, pretože ponúkajú veľmi základné vybavenie.

Motely menej pravdepodobne ponúkajú špecializované služby, ale niekedy môžu mať vonkajší bazén. Hotely aj motely vo všeobecnosti ponúkajú internetové služby.

Motely sú skôr o uspokojovaní základných potrieb – poskytovanie miesta na spanie a umývanie – a tak dizajn nie je vo väčšine prípadov dôležitým faktorom. To sa však môže od miesta k miestu značne líšiť v dôsledku lokalizácie.

Nebojte sa ubytovať v moteli. Je zameraný na tých, ktorí cestujú po diaľnici a chcú si oddýchnuť od svojej cesty. Avšak, môžu tu byť buď krátkodobé ubytovanie alebo dlhodobé ubytovanie. A preto si vyberte motel, ktorý bude vyhovovať vašim očakávaniam. Pamätajte na to, že veľké množstvo ľudí využíva v nejakom čase ubytovanie v motely, a nie je to nič nezvyčajné.Read more...

Neváhajte sa ubytovať v hosteli

Booking.com
Booking.com

Ubytovanie v hosteli nemusí byť také zlé, ako vám ho opisujú vaši známi. Dosť záleží aj od toho, na aký hostel natrafíte, a s akými ľuďmi sa stretnete. Vždy sa starostlivo informujte o danom hosteli. Dbajte hlavne na bezpečnosť  a čistotu.

Výhody ubytovania

Cena

Rozhodujúci faktor pri výbere ubytovania je cena. Práve hostely sú tou najlacnejšou formou ubytovania.

Voľný čas

Mnoho hostelov disponuje širokým výberom aktivít. V podobe vymožeností ako sú bary, reštaurácie, ihriská, alebo TV miestnosti.

Poloha

Väčšinou nezáleží na polohe hostelu, pokiaľ je dostupná verejná doprava a parkovisko.

Strava

Informujte sa vo vašom hosteli, ako to funguje práve so stravou. Väčšinou pobyt zahŕňa raňajky, o ktoré si môžete požiadať.

Zážitky

Pobyt v hosteli vám môže ponúknuť zažiť nové zážitky a spoznať kopu nových ľudí. Život v hosteli je zážitok, ktorý sa ukáže ako skvelý alebo zlý. Závisí od osoby, ktorá tam žije. Existujú výhody, ako napríklad, že ľudia ubytovaní v hosteloch sa môžu stretnúť a spojiť sa s novými ľuďmi po celej krajine. Existujú aj nevýhody, ako napríklad, že sa človek musí byť ďaleko od svojich rodín, aby mohol študovať.

 

Jednou z najčastejších výhod bývania v hostely je, že ľudia nemusia strácať čas a energiu cestovaním. Namiesto toho môžu využiť tento čas na to, aby si dopriali niečo produktívne. Rôzne školy s internátnymi zariadeniami majú dokonca fitness centrá, ihriská a knižnice, ktoré môžu študenti využívať vo svojom voľnom čase.

Nebojte sa ubytovať v hosteli. Otvárate si tým nové dvere príležitostí, a predsa je to lepšie riešenie ako prespať vonku niekde v parku. No nie?Read more...

Objavte výhody pobytu v penzióne

Booking.com
Booking.com

Keď idete na dovolenku, zvyčajne sa od vás očakáva, že miniete veľa peňazí. Samozrejme, musíte minúť nejaké sumu na dopravu, jedlo, ubytovanie, itinerár a mnoho ďalších vecí. Dnešný cestovný ruch poskytuje ľuďom širokú škálu ubytovania od veľkých reťazcov hotelov a chatiek až po nocľah v penzióne, ktorý bude šetrní k vašej peňaženke. Výberom penziónu budete môcť využívať množstvo výhod, ktorými sú:

 1. Domáce raňajky

Zatiaľ, čo mnoho hotelov teraz ponúka bezplatné raňajky, zvyčajne je to niekoľko rovnakých položiek deň čo deň. Naopak, v penzióne s raňajkami majú zdroje a schopnosti uvariť každé ráno niečo chutné a nové.

 1. Viac úspor

Je zrejmé, že táto možnosť môže byť oveľa dostupnejšia ako pri noci strávenej v hoteli. Predstavte si, že za krásnu izbu s pohodlnou posteľou nemusíte platiť navyše. Budete môcť využívať výhody, ktoré ponúkajú aj drahé ubytovacie zariadenia. Ak potrebujete fén, žehličku alebo akékoľvek iné potrebné veci, budú vám zapožičané na recepcii.

 1. Blízkosť

Tento typ ubytovania sa zvyčajne nachádza v centrách miest, čo umožňuje ľahký prístup k turistickým atrakciám, reštauráciám, obchodným domom, dopravným staniciam a podobne.

 1. Príjemné prostredie

Vo vysoko komercializovaných dočasných bytových jednotkách už nie je domáca atmosféra taká zjavná. Hoci máte k dispozícii dokonalú izbu a mäkkú posteľ, nebudete okamžite cítiť príjemný dotyk, ktorý váš príbytok ponúka.

Ktorý dôvod bol ten zlomový, ktorý vás nakoniec presvedčil? Útulnosť, prístup do mesta či raňajky? Nech už to bolo čokoľvek, pre cestovateľov, ktorí sa vyhýbajú neosobnému charakteru hotelových izieb, je penzión presne to, čo potrebujú.Read more...

Prečo je výhodnejšie si dovolenkový dom prenajať ako ho kúpiť?

Booking.com
Booking.com

Po niekoľkých pobytoch, užívaní si všetkého pokoja a domáceho luxusu, ktorý dovolenkový dom ponúka, môže byť lákavé kúpiť si aj vlastný. Chápem ten pocit, ale keď urobíte krok späť, porozmýšľate a pozriete sa na fakty, uvidíte, že prenájom dovolenkového domu má výhody, ktoré po kúpe domu zmiznú.

Jednou z hlavných výhod prenájmu dovolenkového domu je, že si môžete užiť všetok luxus dovolenkového domu bez všetkých problémov a údržby. Keď vlastníte dovolenkový dom, tak ako pri každej inej nehnuteľnosti, musíte riešiť údržbu a starostlivosť oň, ktorá je nielen časovo a finančne náročná, ale môže byť aj zložitá, ak nebývate v blízkosti. S prenájmom dovolenkového domu získate všetok luxus a relax – mínus stres a zodpovednosť za údržbu.

Ďalšou z hlavných výhod prenájmu oproti vlastníctvu je, že nájomcovia nemusia platiť dane z nehnuteľností, ktoré môžu byť pre majiteľov domov veľkou záťažou.

Hodnoty nehnuteľností stúpajú a klesajú. Aj keď to môže ovplyvniť vlastníkov domov vo veľkom, prenajímateľov to ovplyvňuje podstatne menej, ak vôbec.

Náklady na kúpu samotného rekreačného domu sú veľkou nevýhodou, ktorú treba zvážiť. Platba za dve nehnuteľnosti môže stáť veľa a kúpa dovolenkového domu môže byť rizikom na našom často nestabilnom trhu s bývaním. Keď si prenajmete dovolenkový dom, nemáte žiadne z týchto starostí a môžete sa sústrediť na to, aby ste z krásneho domu vyťažili maximum a užili si dovolenku.

S dovolenkovým prenájmom môžete byť flexibilnejší, nemusíte sa zakaždým vracať na to isté miesto, môžete si vybrať rôzne lokality a pritom mať stále rovnaký domáci komfort na každom mieste.

Tak ako ste sa rozhodli? Kúpa či prenájom? Mne teda z vyššie uvedeného vyplýva, že kúpa dovolenkového domu nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad môže zdať.Read more...
Glamping

Prečo by ste mali začať s glampingom?

Booking.com
Booking.com

Glamping sa stáva čoraz populárnejší, keďže čoraz viac z nás vyhľadáva tiché radosti prírody. Ale čo to slovo vôbec znamená?

Pomenovanie glamping pochádza z anglického názvu glamorous camping, čo znamená luxusné kempovanie. Očarujúcejšia forma kempingu, ktorá ponúka služby, vybavenie v štýle rezortu v prírodnom prostredí, a ktorá má zároveň niekoľko výhod, ktoré si hneď uvedieme.

Krásne miesta

Ak ste odolali myšlienke kempovania, pretože uprednostňujete luxus hotela, možno sa vám zapáči myšlienka glampingu. Pýtate sa prečo? Môžete zažiť prírodu spôsobom, ktorý vám hotel nikdy nemôže poskytnúť.

Pohodlie a to najlepšie z oboch svetov

Jednou z najväčších atrakcií glampingu je mať všetky vymoženosti domova a pritom byť stále v srdci prírody. Radi spíte v  plyšovej vyvýšenej posteli? Väčšina ľudí áno a aj keď bývate v stane alebo chatke len pár metrov od prírody, pohodlný nočný spánok vám ráno dodá energiu navyše, aby ste videli a zažili divočinu okolo vás.

 • Znižujete svoju ekologickú stopu
 • Príroda

Príležitosť byť v prírode je často tým najpádnejším dôvodom, prečo by ste si mali vybrať glamping. S toľkými technológiami prepletenými v našich životoch, od mobilov až po inteligentné domácnosti, sa môžete cítiť v jednom kolotoči a práve spojenie s prírodou a zbavenie sa zhonu moderného života je liek na stereotyp. Kempovanie a pobyt vonku vám dáva pocit slobody, ktorý pri iných dovolenkách nenájdete.

Skvostné výhľady

Glamping je miesto, kde sa drsná, krásna príroda stretáva s luxusným vybavením. Ak váš zoznam dovolenkových potrieb zahŕňa skutočný matrac, tečúcu vodu a toaletu, tak táto forma kempovania bude pre vás ideálna.Read more...

Prečo by ste si na ďalšiu dovolenku mali rezervovať chatu?

Booking.com
Booking.com

Popri hoteloch patrí dovolenka na chate k najvyhľadávanejším ubytovacím službám pri téme dovolenka. Ubytovanie s vlastným stravovaním vhodné najmä na dlhšie pobyty poskytuje voľný priestor na bývanie v domáckom prostredí. Väčšina rekreačných chatiek ponúka neuveriteľné vonkajšie priestory, ktoré vám umožnia relaxovať a vyhrievať sa v ich prostredí. Niektoré z hotelov ponúkajú iba spoločné priestory a možno aj malý balkón, no nie v takom rozsahu, aký ponúkajú chaty.

Podľa mojich skúseností je pobyt v chatách oveľa príjemnejší a stáva sa z neho nezabudnuteľnejší zážitok z niekoľkých dôvodov.

 1. Relax

Nič neuľaví mysli viac ako pokoj a ticho, najmä ak je človek zvyknutý na hlučný mestský život. Pobyt v tomto ubytovacom zariadení odbúrava stres a poskytuje pohodlie, v ktorom človek môže relaxovať a užívať si.

 1. Súkromie

Chata umožňuje rodinám tráviť spolu čas bez vyrušovania. Ďaleko od zvyčajného prostredia si ľudia môžu dopriať zábavné a pútavé aktivity, ako je turistika, prechádzky v prírode, hranie hier alebo čokoľvek ďalšie. Môže to byť len posedenie na chate, balkóne pri sledovaní východu či západu slnka alebo pri iných aktivitách počas dňa.

 1. Sloboda

Väčšina hotelov má striktne  stanovené časy na raňajky, obedy a večere. Prekročenie tohto časového rámca zvyčajne znamená, že nebudete pohostení.  Na druhej strane chaty nemajú stanovené časové limity na jedlo, čo znamená, že si jedlo môžete dať kedykoľvek počas dňa bez toho, aby ste sa museli obávať, či prídete načas.

K zážitkom, ktoré v meste nenájdete, patrí kúpanie v jazere, jazda na člne, rybárčenie či turistika. Okrem toho, niektoré veci sú pri jazere jednoducho oveľa lepšie a chutnejšie. Neváhajte, rezervujte si nejakú chatku na samote a vychutnajte si opekanie špekáčikov, západy a východy slnka alebo prosté pozorovanie nočnej oblohy.Read more...

4 výhody horskej dovolenky

Booking.com
Booking.com

Bývanie v horách má čaro, aké len tak v meste alebo na predmestí nenájdete. Rastliny a zvieratá žijú oveľa voľnejšie v lesoch, kde je populácia menej hustá a je tu podstatne menej budov. A prebudenie sa na sviežom horskom vzduchu alebo spánok pod veľkou a tichou oblohou, je niečo báječné.

Poďme sa spolu pozrieť na výhody pobytu v horskej chate.

 1. Dokonalá scenéria

Najväčšou výhodou pobytu v chatkách je, samozrejme, úchvatný výhľad na hory a okolie. Čím vyššie pôjdete, tým obdivuhodnejšie výhľady z okna budete mať.

 1. Ideálne pre všetky príležitosti

Romantická dovolenka, rodinná oslava alebo stretnutie s priateľmi? Chaty bývajú všestranne zariadené, aby uspokojili nejedného návštevníka – krb, vírivý bazén, sauna alebo biliard sú častou výbavou chatiek.

 1. Rozsiahle množstvo vonkajších aktivít

Pešia turistika, jazda na horskom bicykli, splav rieky, horolezectvo, lyžovanie a iné zábavné externé aktivity sú súčasťou toho, čo robí pobyt v horách, tak zábavným.

 1. Súkromie

Bývanie v lesoch je ideálne pre ľudí, ktorí oceňujú pokoj, ticho a možnosť obývať svoj malý kúsok, prevažne nedotknutej, prírody.

            Ak bývate v horách, tak žijete na mieste idylickej krásy. Keďže je horský vzduch ďaleko od miest a dopravy, je menej znečistený, čo môže zmierniť príznaky astmy. Stromy a vegetácia v hustých lesoch čistí vzduch absorbovaním oxidu uhličitého a uvoľňovaním kyslíka. Vôňa borovice môže tiež znížiť depresiu a stres. Horský dovolenkový prenájom vás môže dostať priamo do centra tejto liečivej atmosféry.

Zarezervujte si horskú chatu už teraz a dostanete sa dostatočne ďaleko od mesta a pravdepodobne sa vám podarí naraziť aj na tú najkrajšiu nočnú oblohu, akú kedy uvidíte. Read more...

Prečo by ste vašu dovolenku mali stráviť vo vile?

Booking.com
Booking.com

Rôznorodí ľudia majú rôzne túžby a potreby, ktoré sa týkajú iných typov domovov. Zatiaľ, čo niektorí uprednostňujú bývanie v penzióne kvôli určitým výhodám, ktoré s tým súvisia, iní uprednostňujú úzky zážitok z bývania, ktorý poskytuje vila.

V nasledujúcich riadkov vám prezradím zopár výhod bývania v tomto ubytovacom zariadení.

 1. Nijaká starosť so skorým vstávaním na vašej dovolenke, pretože raňajky podávajú medzi 8-10 hodinou.
 2. Nájdenie ideálneho miesta pri bazéne.

Prešli ste niekedy cez rušnú hotelovú reštauráciu k bazénu, aby ste našli tie najlepšie ležadlá, ktoré už boli obsadené? Ten pocit sklamania je vo vile nemožný.

 1. Žiadna „STOPKA“ pre vašich domácich miláčikov.

Dovolenka, ktorá je priateľská k domácim miláčikom je rastúcim trendom cestovania a je ľahké pochopiť prečo. Čoraz viac nehnuteľností umožňuje ľuďom vziať si so sebou svojich chlpatých priateľov, pretože aká by to predsa bola rodinná dovolenka bez celej rodiny?

 1. Žiadni susedia vás nerušia.
 2. Ubytovanie vo vile je obzvlášť vhodné pre deti.

Ubytovacie zariadenie ponúka veľa spální, dostatok priestoru na pobehovanie a hranie a prestávku pre rodičov, ktorí sa obávajú toho, ako by hluk ich detí mohol ovplyvniť ostatných.

 1. Vilový dom je ideálnym miestom na stretnutie, bez rušenia a s množstvom priestoru na spoločenské stretnutia.

To je len niekoľko výhod ubytovania vo vile. Sloboda a flexibilita, ktorú človek má pri bývaní v samostatnom dome, sa nevyrovná ničomu inému. Hĺbka výberu pre dovolenkárov dnes častokrát znamená, že odvracajú pohľad od tradičného balíka hotelov a skúmajú iné možnosti. Jednou z najpopulárnejších alternatív je práve ubytovanie vo vile.Read more...