Pobyt

Ubytovanie v riady je príjemné a kvalitné

Booking.com
Booking.com

Riad je tradičný marocký dom alebo to môže byť dokonca palác, ak je naozaj veľký a prepychový, so záhradou vo vnútri na centrálnom dvore budovy. Všetky riady poskytujú tradičné hotelové ubytovanie. Ale to, čo ich odlišuje od bežných hotelov, je, že váš zážitok je ponorený do kultúry a histórie. Riady sa nachádzajú iba v starých opevnených centrách marockého mesta.
Čo znamená riad?
„Riad“ znamená v arabčine „záhrada“ a toto meno si zaslúžili len tie najkrajšie domy v Medine s prepychovým centrálnym dvorom. Priestor v medine je obmedzený, takže riady často nemajú veľké otvorené haly. Predstavte si to ako boutique hotel s malou recepciou, izbami s vlastnou kúpeľňou, útulným spoločným priestorom, raňajkami v cene atď.
Aký je rozdiel od riadu a hotela?
Riad vám umožní zostať priamo v srdci mesta, žiť ako miestny a užiť si skutočnú marockú pohostinnosť, ktorá je oveľa priateľskejšia a originálnejšia ako nablýskaný zákaznícky servis niektorých väčších hotelov.
Moderná možnosť ubytovania v Maroku je v riade alebo dome. Presne povedané, riad je dom postavený okolo záhrady. V skutočnosti slovo riad správne odkazuje na záhradu a nie na dom. Skutočné riady budú mať svieže rastliny na štyroch výsadbových lôžkach a centrálnu fontánu, existuje však veľa variácií.
Izby v riade
Počet izieb v riade bude závisieť od veľkosti zariadenia. Aj keď vo všeobecnosti platí, že riady by nemali byť veľmi veľké. Preto najväčší riad môže mať maximálne desať izieb. Na druhej strane bude menší riad len s tromi až štyrmi izbami. Každá izba je individuálne a bohato zariadená. Často to znamená ručne vyrezávané dvere a ručne maľované dvere a okenice. Jedna izba môže mať súkromnú terasu, iná môže mať vírivku.
Počasie a kultúra
Malé vonkajšie okná a centrálne nádvorie pomáhali udržiavať konštantnú a príjemnú teplotu v dome. Maročania si vždy vážili súkromie a neradi sa predvádzajú, uprednostňujú domy, ktoré navonok pôsobia skromne a zvnútra ich prepychovo zariaďujú krásou v každom detaile. Rozľahlý dvor v centre poskytuje aj príjemný priestor pre aktivity s rodinou.Prečo by ste si na ďalšiu dovolenku mali rezervovať chatu?

Booking.com Booking.com Popri hoteloch patrí dovolenka na chate k najvyhľadávanejším ubytovacím službám pri téme dovolenka. Ubytovanie s vlastným stravovaním vhodné najmä na dlhšie pobyty poskytuje voľný priestor na bývanie v domáckom prostredí. Väčšina rekreačných chatiek ponúka neuveriteľné vonkajšie priestory, ktoré vám umožnia relaxovať a vyhrievať sa v ich prostredí. Niektoré z hotelov ponúkajú iba spoločné priestory a možno aj malý [...]

Dovolenkové parky sú výbornou možnosťou ubytovania pre každého

Booking.com Booking.com Pri plánovaní dovolenky je nepochybne prioritou nájsť to správne ubytovanie. Hotelová izba sa môže zdať ako jasná voľba, ale čo tak flexibilnejšia a potenciálne lepšia možnosť? Dovolenkové parky sú komerčné zariadenie, ktoré zahŕňajú rôzne formy lacného ubytovania, ako sú kempingy, chatky, parkovisko pre karavany alebo aj motelové izby. To ako budete tráviť svoj [...]

4 výhody horskej dovolenky

Booking.com Booking.com Bývanie v horách má čaro, aké len tak v meste alebo na predmestí nenájdete. Rastliny a zvieratá žijú oveľa voľnejšie v lesoch, kde je populácia menej hustá a je tu podstatne menej budov. A prebudenie sa na sviežom horskom vzduchu alebo spánok pod veľkou a tichou oblohou, je niečo báječné. Poďme sa spolu pozrieť na [...]

3 dôvody, prečo je pobyt v apartmáne skvelý nápad

Booking.com Booking.com Apartmánový dom je typ turistického ubytovania, ktorý spája komfort izby so službami v hotelovom štýle. Obľubujú ho najmä ľudia, ktorí potrebujú ubytovanie na niekoľko dní, týždňov či dokonca mesiacov. Ak ešte nie ste presvedčení a preto ste si otvorili tento článok, tak tu sú tri dôvody, prečo by ste s ubytovaním v apartmáne už [...]

social position

Share this post